Dlaczego warto stosować bramy segmentowe?

Bramy przemysłowe

Niezwykle istotnym elementem garaży oraz hal przemysłowych i magazynowych są bramy wjazdowe, których wielkość musi być dopasowana do rozmiarów pojazdów, które mają przez nie przejeżdżać. Tak dużych otworów nie da się zamknąć standardowymi drzwiami, ponieważ skrzydło byłoby zbyt ciężkie, a rozwiązanie zbyt niefunkcjonalne. W związku z tym inwestorzy decydują się na zastosowanie bram segmentowych. Dlaczego jest to rozwiązanie cieszące się tak dużą popularnością?

Wysoka wytrzymałość i termoizolacyjność bramy Bramy przemysłowe i garażowe są zbudowane z segmentów, które wytwarzane są z płyty warstwowej. Zewnętrzne powierzchnie pokrywa się blachą lub inną bardzo trwałą okładziną, a wewnątrz znajduje się rdzeń, który jest wykonany z płyty poliuretanowej. Taka konstrukcja sprawia, że brama jest bardzo wytrzymała. Gruba blacha nie daje się łatwo odkształcić lub zniszczyć, dzięki czemu stwarza barierę dla włamywacza. Wkład z materiału termoizolacyjnego przede wszystkim zmniejsza ciężar całej konstrukcji oraz sprawia, że przegroda jest dobrym izolatorem. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na montaż bramy w budynku ogrzewanym.

Czy bramy segmentowe są rozwiązaniem na lata? Wiele osób, które są zainteresowane zakupem bramy garażowej, ma wątpliwości, czy tak lekka i funkcjonalna konstrukcja jest wystarczająco bezpieczna i trwała, aby służyć bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Warto zwrócić uwagę na to, że do produkcji bram producenci używają wysokiej jakości stali ocynkowanej lub blachy pokrytej powłoką lakierniczą chroniącą materiał przed korozją. Wszystkie szyny również są wykonane ze sztywnych profili, które zapewniają swobodne opuszczanie i podnoszenie przegrody.

Oszczędność miejsca, wygoda i estetyczny wygląd Ciepłe bramy firmy Hörmann – jednego z czołowych producentów systemów zamykania garaży – są dostępne w bardzo wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu wpasują się w styl pozostałych fragmentów elewacji i wnętrza. Wielu producentów daje możliwość wyboru barwy oraz ewentualnych wzorów – brama może wyglądać, jakby była wykonana z lakierowanego drewna lub stali. Podczas podnoszenia przegrody, poszczególne segmenty zwijają się lub rozkładają pod powierzchnią sufitu, co sprawia, że brama nie zajmuje dużo miejsca, zarówno przed, jak i w budynku.

Wiele przedsiębiorstw w Polsce oferuje nowoczesne bramy segmentowe – w Bielsko-Białej oraz innych miastach bez problemu zamówimy odpowiedni dla siebie rodzaj. Warto także zwracać uwagę na informacje o tym, jak długą gwarancję daje poszczególny producent – czasami jest to czynnik decydujący podczas poszukiwań bramy do garażu.